W dniu 22.09.2022r. naszą bibliotekę odwiedziły sześciolatki z Przedszkola nr 3 w Ciechanowie. Zajęcia ph „Uczymy się tolerancji” przeprowadziła Adriana Karwowska. Celem spotkania było kształtowanie u dzieci postaw akceptacji i tolerancji wobec innych oraz wzmacnianie poczucia własnej wartości. Dzieci wysłuchały opowiadania „Wszyscy jesteśmy różni” ze zbioru bajek wzmacniających samoocenę. Następnie odpowiadając na pytania prowadzącej wspólnie dokonały analizy tekstu i problemu w nim zawartego. Przy pomocy balonów i plakatu, który przedszkolaki stworzyły w czasie spotkania udało się zgłębić ich wiedzę na temat jakże ważny i potrzebny jakim jest tolerancja. Zabawa „iskierka”, w której każdy musiał wymienić przynajmniej jedną cechę, która sprawia, że jest wyjątkowy, pobudziła dziecięcą wyobraźnię i wzmocniła poczucie wartości u dzieci. W drugiej części spotkania dzieci z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w interaktywnych grach i zabawach korzystając z magicznej ściany oraz dywanu. Zajęcia niewątpliwie przyczyniły się do rozwoju umiejętności wyrażania uczuć, kształtowania prawidłowych postaw prospołecznych oraz kształtowania mechanizmów empatii i tolerancji wobec innych.