6 lipca 2022 roku w ramach współpracy z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Ciechanowie podczas tegorocznej akcji „Wakacyjne igraszki logopedyczne” zostały przeprowadzone warsztaty ekologiczne z drugą grupą dzieci ph.”Eko wakacje”, które poprowadziła Adriana Karwowska z Wydziału Udostępniania Zbiorów BP w Ciechanowie. Dzieci tym razem wysłuchały opowiadania ”Królewna Śmieciuszka” ze zbioru Beaty Barbary Jadach. Następnie włączyły się w rozmowę o postawach proekologicznych i segregowaniu śmieci. Samodzielnie dokonały segregacji śmieci dobierając im odpowiedni kolor kosza. Poruszono również temat recyklingu, po czym dzieciaki wykorzystując potencjalne śmieci stworzyły pięknego tulipana dla bliskiej osoby. Drugą część zajęć wypełniły kreatywne zabawy i quizy przy użyciu interaktywnej tablicy i magicznego dywanu. Dzieci nie tylko się świetnie bawiły ale wzbogaciły także wiedzę i słownictwo na temat ekologii, recyklingu i segregacji śmieci.