10 maja 2022 r. Wioletta Gałązka i Adriana Karwowska z Wydziału Udostępniania Zbiorów BP w Ciechanowie przeprowadziły zajęcia ph. „Zdrowie to ruch, wie o tym każdy książkowy zuch”. Okazją do spotkania z przedszkolakami ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Ciechanowie był XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek.

Dzieci wysłuchały opowiadania  „Przygody Fenka. Jem zdrowo” autorstwa M. Grucy i E. Zontek, które było wstępem do rozmowy na temat zdrowego stylu życia. Następnie przedszkolaki uczestniczyły w zabawach z wykorzystaniem innowacyjnych urządzeń interaktywnych takich jak „magiczny dywan” oraz „magiczna ściana”. Zajęcia były połączeniem wirtualnej rozrywki z elementami sportu i dobrej zabawy. Wybrane gry edukacyjne uczyły pracy zespołowej oraz były okazją do integracji dzieci polskich i ukraińskich.