12 kwietnia 2018 r. z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci przypadającego w rocznicę urodzin H. Ch. Andersena pracownicy Biblioteki Pedagogicznej w Ciechanowie Małgorzata Komor (Wydział Udostępniania Zbiorów) oraz Mirosława Ostrowska (Wydział Gromadzenia i Opracowania Zbiorów BP) zorganizowali dla uczniów klas 0 – III ze Szkoły Podstawowej TWP w Ciechanowie Andersenadę. Uczestnikom spotkania została przybliżona postać Andersena, a także mieli okazję wysłuchać jednej z jego baśni „Latający kufer”. W dalszej części uczniowie zmierzyli się z zadaniami przygotowanymi przez bibliotekarki dotyczącymi znajomości twórczości Andersena. Jak się okazało wiedzę w tym zakresie mają całkiem sporą - poprawnie odpowiedziały na wszystkie pytania. Spotkaniu towarzyszyła bajeczna atmosfera.