19 maja 2017 r., Anna Mieszkowska z Wydziału Udostępniania Zbiorów, przeprowadziła dwie lekcje biblioteczne dla uczniów klas pierwszych  Gimnazjum TWP w Ciechanowie.

Uczniowie zapoznali się z warsztatem informacyjnym Biblioteki Pedagogicznej. W trakcie zajęć uczniowie poznali również ideę tworzenia i historię rozwoju bibliotek cyfrowych w Polsce. Prowadząca przybliżyła również uczestnikom temat ochrony praw autorskich podczas korzystania z elektronicznych źródeł informacji. Uczestnicy zajęć dowiedzieli się, iż korzystając z  zasobów cyfrowych w wirtualnej bibliotece mają pewność, że jest to legalne źródło poszukiwanych informacji.

Prowadząca zajęcia zapoznała młodzież z wybranymi projektami internetowymi gromadzącymi i udostępniającymi zasoby kultury, nauki i edukacji: Cyfrową Biblioteką Narodową Poloną, biblioteką internetową „Wolne Lektury” i serwisem Federacja Bibliotek Cyfrowych.