W dniu 5 kwietnia 2017 dzieci z kl. III b i III f  ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Ciechanowie uczestniczyli w kolejnym spotkaniu dotyczącym znajomości tradycji i obrzędów, jakim były warsztaty rękodzielnicze przeprowadzone przez  Małgorzatę Komor z Biblioteki Pedagogicznej w Ciechanowie. Uczniowie mięli możliwość zapoznania się z nowym sposobem tworzenia ciekawych kompozycji papierowych - quillingu.
Quilling to technika z rodzaju papieroplastyki służąca do tworzenia ozdób z wąskich pasków papieru zwiniętych w kształt sprężyny  i odpowiednio uformowanych przez zagniecenie zewnętrznych warstw papieru.

Wszyscy uczestnicy z wielkim zapałem i zaangażowaniem przystąpili do pracy, wykonując poszczególne części składowe ozdób.

Praca była trudna ale przyniosła zadowalający efekt – przepiękne świąteczne karty. Na koniec zajęć,  podziękowano pani instruktorce za podzielenie się wiedzą oraz tajnikami umiejętności techniki  qulling’u.