25 września 2019 r. rozpoczęliśmy w Bibliotece Pedagogicznej w Ciechanowie spotkania szkoleniowe dla nauczycieli. Na pierwszym spotkaniu, którego temat brzmiał „Wykorzystanie biblioterapii w realizacji podstawowych kierunków oświatowych  państwa”, gościliśmy p. Renatę Grabowską z Biblioteki Pedagogicznej w Płońsku. Prowadząca podzieliła się swoją wiedzą i doświadczeniem w przeprowadzaniu zajęć biblioterapeutycznych w szkołach i przedszkolach, zapoznała uczestników z zasadami opracowania programu i scenariusza do zajęć, a także opowiedziała o tym, jak wyszukiwać literaturę do zajęć. Temat spotkał się z dużym zainteresowaniem ze strony nauczycieli w związku z czym w listopadzie planujemy kolejne spotkanie poświęcone biblioterapii.

Po warsztatach odbyło się pierwsze organizacyjne spotkanie sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy powiatu ciechanowskiego.