5 kwietnia 2019 r. uczestniczyliśmy w XI Subregionalnych Targach Edukacji i Pracy, których organizatorem był Starosta Ciechanowski oraz Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Ciechanowie. Honorowy patronat nad Targami objął Marszałek Województwa Mazowieckiego. W Hali Sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ciechanowie zaprezentowane zostały oferty kształcenia szkół ponadgimnazjalnych i uczelni wyższych. Wśród wystawców obecne były również instytucje zajmujące się pośrednictwem pracy oraz przedsiębiorcy przedstawiający aktualne oferty pracy. Obok rekordowej w tym roku liczby wystawców, nie zabrakło również Biblioteki Pedagogicznej.

Nasze stoisko prezentujące ofertę kulturalno-edukacyjną, wybrane zbiory, prace wykonywane w ramach warsztatów prowadzonych dla nauczycieli oraz  materiały reklamowe, tradycyjnie już wzbudzało duże zainteresowanie wśród odwiedzających Targi. Biblioteka Pedagogiczna w Ciechanowie wzięła udział w Targach już po raz siódmy. Atrakcją naszej oferty była prezentacja robota edukacyjnego - Photona, którego zadaniem jest wprowadzenie dzieci w świat technologii, rozwijanie ich kreatywności i zdolności logicznego myślenia oraz nauczanie podstaw programowania. Zajęcia z programowania są nową, kolejną ofertą edukacyjną Biblioteki, budzącą duże zainteresowanie wśród szkół.