Print

Niezmiernie miło nam poinformować, że uczniowie ze szkół naszego powiatu zostali nagrodzeni i wyróżnieni w XXVII edycji wojewódzkiego konkursu „Wydajemy Własną Książkę”. Do konkursu zgłoszono 111 książek 155 autorów. Nagrody i wyróżnienia przyznano w trzech kategoriach: literackiej, plastycznej i edytorskiej.

Równorzędne nagrody w kategorii literackiej otrzymali:

  1. Aniela Stypik za książkę „Świat Nelki, czyli mały tomik poezji” – Szkoła Podstawowa nr 5 im. Władysława Broniewskiego w Ciechanowie
  2. Maja Falkowska za książkę „Na tropie Żabusia Pospolitiusa” – Społeczna Szkoła Podstawowa STO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Ireny Sendlerowej w Ciechanowie
  3. Wiktoria Dziubińska za książkę „Rozdzieleni” – Szkoła Podstawowa nr 5 im. Władysława Broniewskiego w Ciechanowie
  4. Klaudia Stańczyk za książkę „Zwierciadło czasu” – Szkoła Podstawowa nr 6 im. Tadeusza Kościuszki w Ciechanowie
  5. Nikola Grzymkowska za książkę „Księżniczka Madlen w Drużynie Skautek” – Szkoła Podstawowa nr 5 im. Władysława Broniewskiego w Ciechanowie
  6. Maria Piotrowska, Maria Jędrzejczak za książkę „Porywacze krzeseł” – Społeczna Szkoła Podstawowa STO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Ireny Sendlerowej w Ciechanowie

Równorzędne wyróżnienia w kategorii literackiej:

  1. Juliusz Jan Załuski za książkę „Dobranocki dla dobrej nocki” – Społeczna Szkoła Podstawowa STO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Ireny Sendlerowej w Ciechanowie
  2. Hanna Tyszka, Anna Przybysz za książkę „Trumcio – pomocnik Mikołaja” – Szkoła Podstawowa nr 5 im. Władysława Broniewskiego w Ciechanowie

Podstawowa nr 5 im. Władysława Broniewskiego w Ciechanowie

  1. Anna Jabłońska za książkę „Miluś” – Szkoła Podstawowa nr 4 im. 21. Warszawskiego Pułku Piechoty „Dzieci Warszawy” w Ciechanowie
  2. Aleksandra Kuźbicka za książkę „Ciocia Sally” – Szkoła Podstawowa nr 5 im. Władysława Broniewskiego w Ciechanowie
  3. Zuzanna Rudnicka za książkę „Zosia i jej ferie” – Szkoła Podstawowa im. Żołnierzy Armii Krajowej w Ościsłowie
  4. Zuzanna Lewandowska za książkę „Życie to jedna walka” – Szkoła Podstawowa im. Żołnierzy Armii Krajowej w Ościsłowie
  5. Kacper Wesołowski za książkę „Marzenie Antosia” – Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Bitwy pod Sarnową Górą 1920 w Bądkowie

Równorzędne nagrody w kategorii plastycznej:

  1. Aniela Stypik za książkę „Świat Nelki, czyli mały tomik poezji” – Szkoła Podstawowa nr 5 im. Władysława Broniewskiego w Ciechanowie
  2. Anna Jabłońska za książkę „Miluś” – Szkoła Podstawowa nr 4 im. 21 Warszawskiego Pułku Piechoty „Dzieci Warszawy” w Ciechanowie
  3. Dawid Szmyt, Wiktoria Szmyt za książkę „Opowiadania 1” – Szkoła Podstawowa nr 5 im. Władysława Broniewskiego w Ciechanowie

Równorzędne wyróżnienia w kategorii plastycznej:

  1. Antonina Puczyńska za książkę „Wróżka zębuszka i zamknięte okno” – Szkoła Podstawowa TWP w Ciechanowie
  2. Aleksandra Wójcik, Gabriela Żakiewicz za książkę „Kraina Słodyczy” – Szkoła Podstawowa nr 5 im. Władysława Broniewskiego w Ciechanowie
  3. Alicja Kupniewska, Maja Sarnowska za książkę „Aldonutki kontra Kot?” – Szkoła

Podstawowa nr 4 im. 21 Warszawskiego Pułku Piechoty „Dzieci Warszawy” w Ciechanowie

  1. Natalia Pikus, Lena Zaborowska za książkę „Emma i zaczarowana kraina” – Szkoła Podstawowa nr 5 im. Władysława Broniewskiego w Ciechanowie
  2. Julia Gajewska za książkę „Przygody Florii cz. 2” – Szkoła Podstawowa nr 4 im. 21 Warszawskiego Pułku Piechoty „Dzieci Warszawy” w Ciechanowie

Równorzędne nagrody w kategorii edytorskiej:

  1. Aniela Stypik za książkę „Świat Nelki, czyli mały tomik poezji” – Szkoła Podstawowa nr 5 im. Władysława Broniewskiego w Ciechanowie
  2. Aleksandra Kuźbicka za książkę „Ciocia Sally” – Szkoła Podstawowa nr 5 im. Władysława Broniewskiego w Ciechanowie

Równorzędne wyróżnienia w kategorii edytorskiej:

  1. Antonina Puczyńska za książkę „Wróżka Zębuszka i zamknięte okno” – Szkoła Podstawowa TWP w Ciechanowie
  2. Maja Falkowska za książkę „Na tropie Żabiusa Pospolitiusa” – Społeczna Szkoła Podstawowa STO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Ireny Sendlerowej w Ciechanowie
  3. Juliusz Jan Załuski za książkę „Dobranocki dla dobrej nocki” – Społeczna Szkoła Podstawowa STO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Ireny Sendlerowej w Ciechanowie
  4. Hanna Tyszka, Anna Przybysz za książkę „Trumcio – pomocnik Mikołaja” – Szkoła Podstawowa nr 5 im. Władysława Broniewskiego w Ciechanowie
  5. Anna Jabłońska za książkę „Miluś” – Szkoła Podstawowa nr 4 im. 21. Warszawskiego Pułku Piechoty „Dzieci Warszawy” w Ciechanowie
  6. Anna Bieńkowska za książkę „Blask ogniska” – Szkoła Podstawowa im. Żołnierzy Armii Krajowej w Ościsłowie
  7. Maria Zuzanna Kępczyńska za książkę „Biedroneczka” – Szkoła Podstawowa im. 11 Pułku Ułanów Legionowych w Gumowie
  8. Hanna Rostkowska za książkę „Moje eksperymenty w kuchni” – Szkoła Podstawowa nr 4 im. 21. Warszawskiego Pułku Piechoty „Dzieci Warszawy” w Ciechanowie
  9. Natalia Łukasiak „Gry dla maluchów” – Szkoła Podstawowa im. Ignacego Mościckiego w Humięcinie

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy! Zwłaszcza Anieli Stypik, której praca zdobyła tytuł „Złotej Książki”.

Gratulujemy także opiekunom prac, szkolnym koordynatorom konkursu!

Zachęcamy także do udziału w przyszłorocznej V powiatowej edycji konkursu „Wydajemy Własną Książkę” w naszej Bibliotece Pedagogicznej w Ciechanowie.

Parent Category: Działalność
Category: Konkursy
Hits: 373